| LeEu a întrebat:

As vrea sa-mi iau un Hamster pitic si nu stiu cum se intretine piteti sa-mi spuneti ce mananca si cum trebuie sa-l ingrijesc? Funda+vot!

Răspuns Câştigător
| Ioanadulcik a răspuns:

Buna.Ei mananca mancare speciala de hamstari si mai mananca ori ce fal de fructe si legume. ati trebuie un Acvariu..Cam cat un menitor de la calculator, rotita sa faca miscare, picurator trebuie sa fie spacial de acvariu, 200g de rumegus ati ajunge 3 saptamani. cand ai iei in mana sa nu-ti scape daca gaseste lemn al rode si el este foarte mic si al gasesti greu. de mic ca el musca si trebuie invatat sa fie mangaiat..trebuie sa ai dai fructe si legume multe : morcovi mere etc. Hamsterul este un animal nocturn noaptea nu doarme seara trebuie sa al duci intr-o alte camera unde nu doarme nimeni ca sa nu trezeasca pe cineva.Le place mult caldura. sper ca te-am ajutat love struck

| AndraaP a răspuns (pentru Ioanadulcik):

In acvariu, chiar daca nu este acoperit, nu patrunde asa bine aerul si ei nu se simt asa bine. cred ca mai bine este sa i cumperi o cusca, cu gratii. poate respira mai bine si nu se face asa miros.

| Ioanadulcik a răspuns (pentru AndraaP):

Da poti sa ii iei o cusa de perusiwinking

| Ioanadulcik a răspuns (pentru AndraaP):

Scuze am gresit am vrut sa zic ca e buna cusca de perusiwinking

5 răspunsuri:
| 69dacăvrei a răspuns:

Mancare de hamsteri. Ceri de unde il iei. Plus talaj care trebuie schimbat 1-2 pe saptamana. Poti sa il scoti sa te joci cu el dar ai grija sa nu scape ca iti roade tot.

| SpatariuMihaela a răspuns:

Intra ai ci si gasesti tot ce iti trebuie.Eu asa m-am informat: http://www.descopera.net/animale_hamsterul.html