| daniela50 a întrebat:

Buna TPU:*...as vrea sa stiu cum pot opri caderea blanitei pisicii mele.are6 ani.si are 4 puiuti.ii cade blanita, cand o periez imi umple peria de par.mai are si purici. nu stiu daca sa ii dau ceva impotriva acestora daca inca alapteaza puiutii de numai 2 saptamani:Xastept raspunsuri. multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Pentru purici poti cumpara niste picaturi care le administrezi pe blanita, nu are nici un efect asupra puilor, pentru ca ar avea practic si efect asupra ei.
Ca sa nu ii cada parul nu cred ca e un remediu, dar am citit pe net ca ii poti schimba alimintatia.

http://www.animalutze.com/articole/retete-hrana-pisici.php

Am si eu 4 pisicute si le ador:) Nu prea lasa par, cert ca 2 pisoi dorm cu mine in pat, nu am avut niciodata problema asta. SI cu purecii, deocamdata au zgarda, dar incep sa apara din nou si cred ca le voi da si eu cu picaturi de la veterinar.:)

bafta!

1 răspuns: