| sakura a întrebat:

Astazi, cand eram in parc si stateam pe o banca, a cazut din copac o turturica fix in bratele mele. Era un pui si nu stia sa zboare. L-am luat acasa si acum nu stiu ce sa-i fac ca nu vrea sa manance, sau nu stie. Ce inseamna sau prevesteste o turturica? Si cum sa o invat sa zboare sau macar sa manance?

Răspuns Câştigător
| andrei0andrei a răspuns:

Nu v-a invata sa sboare cu tine cel mai bine e sa o duci inapoi si ai grija sa nu o contaminezi cu miros uman altfel v-a muri de foame pentru ca nu o va mai hrani mama ei duo inapoi urgent e singura cale daca vrei sa traiasca

2 răspunsuri:
| ...::paffy::... a răspuns:

Pai daca nu mananca nu va putea sa zboare pentru ca nu va avea forta happy si despre mancat nu stiu ce sa zic ai putea sa ii dai niste boabe mici ca sa le poata inghiti happy bafta!

| andyyman a răspuns:

Sfarma mancarea si pune-o cu ciocul in ea ca sa manance.Nu prevesteste nimic. FUNDA? big grin