| FluturicaMicaMica a întrebat:

Azi tati mi-a luat o cățelușa. E adorabila, e pikineza. Si mami l-a ajutat. Nu stiu cum sa le mulțumesc. Bani nu prea am (poate doar un milion). Cum as putea sa le mulțumesc?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa le cumperi nimic, nu ti-au luat catelusa ca sa faceti dupa schimb de cadouri. Nu are farmec asa, daca o sa vrei sa le iei ceva fa-o spontan. Nu astepta momente care sunt insemnate in calendar pentru a face un cadou. Poti sa-i cumperi mamei tale un buchet de flori intr-o zi oarecare, o sa se bucure foarte mult. Lucrurile spontane au mai mult farmec.

Cea mai mare multumire pentru ei ar fi sa ai grija tu de catelusa. Sa o scoti la primbare, sa-i schimbi apa, sa-i pui mancare si sa te joci cu ea.

Sa te bucuri de ea. >:d< happy

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Având mare grijă de căţeluşa şi oferindu-i tot ce-i trebuie.

| mbncf a răspuns:

Un simplu mulțumesc e suficient. Faptul că te văd fericită însemnă mult, aia e mulțumirea lor.

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

Fericirea ta este multumirea lor. happy

| AliceNeye a răspuns:

Sa fi cuminte, sa ii ajuti, fi responsabil/a pentru faptele tale, cere-ti scuze cand gresesti. Nu au nevoie de bani tai, ci dor de iubirea si respectul tau!

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns:

Nu trebuie sa le cumperi parintilor ceva incat sa-ti arati multumirea.Le este de-ajuns sa te vada fericita si atata tot, bani oricum tot ei iti vor da. Bucura-te de catelusa. happy

| r1z2an a răspuns:

In primul rand uita de bani. Cu siguranta nu au facut acest gen sa le inapoiezi tu o parte din suma dupa. Tot ce-si doresc este sa te vada pe tine fericita si cu zambetul pe buze. Si eu am o acasa o catelusa pichineza care are aproximativ 9 luni pe care o iubesc enorm si te-as sfatui sa ai multa grija de ea afara, sa o tii in lesa mereu si sa ai grija de ea.