| XcrisSSx a întrebat:

Buna,TPU! Catelusa mea are piciorul luxat si i l-am bandajat, dar nu stiu de ce nu mananca.Nu a mai mancat de 2 zile si ceva.Repede va rog

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Exista medici veterinari.La care poti cere ajutorul.De ce intrebi aici? Crezi ca se vindeca?

| MihaelaDart a răspuns:

Consulta un medic veterinar pentru problema ta, pe langa ca nu mananca si are piciorul luxat asa cum stii, mai i-ai face o radiografie sa vezi exact ce are sa nu fie ceva mai grav, si din cauza durerii sa nu aiba chef sa consume hrana.

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Este normal sa nu manance, deoarece o doare. Tu ai manca daca te-ar durea ceva?
Pe catelusa mea a calcat-o masina, din fericire doar piciorul i-a fost afectat si am mers cu ea la veterinar..nu am scris pe TPU. I-a facut injectii (calmante), i-a pus ceva care o-a tinut piciorul drept...nu este suficient sa il bandajezi. Mergi cat mai repede cu ea la veterinar si nu astepta raspunsurile noastre.

| XcrisSSx explică (pentru DenissaRoxana):

Am fost astazi si se pare ca are umarul putin dislocat, deoarece s-a jucat cu cealalta catea si a cam lovit-o.Deocamndata ii va face injectii cu vitaminehappy