| jeffrandell300 a întrebat:

Cu doua zile in urma v-am intrebat niste chestii despre jocul Monopoly ei bine le-am inteles dar mai am inca o chestie pe care nu o inteleg este ceva cu licitatia.

In manualul de instructiuni odata zice ca daca nu doresti sa cumperi propietatea banca o scoate la licitatie si ca licitatia incepe de la 10 ₩.

Dupa aceea zice ca daca nu vrei sa o cumperi atunci bancherul o scoate la licitatie si fiecare mareste pretul licitatiei cu minim 1 ₩.

Ce vrea sa zica odata zice ca banca scoate iar dupa aceea bancherul scoate.

Care este logica?

Multumesc anticipat! Si fundita va o dau la cel mai inteles raspuns. Raspunsurile sa fie logice!

1 răspuns:
| BatGirlBat a răspuns:

Adica poti cumpara banca de la 11 dolari in sus