| LoCkEd02 a întrebat:

De cateva zile am observat ca perusul meu s-a ingrasat, face diaree si mananca foarte mult. El sta numai pe jos in colivie si cauta de mancare. Am incercat sa-i dau antibiotic fortat, el de obicei manca fructe, era jucaus si vorbaret. Parca nu mai are putere si este foarte umflat asa. Ce ii pot face?

4 răspunsuri:
| CristiPrise a răspuns:

Du-te la un veterinar si poate aflii ce ii poti face.

| karsivan a răspuns:

Schimba hrana cu hrana uscata mei si fructe uscate ia de la Padovan sau Vitakraft, pune antibioticul in apa de baut dar pune-o la nivelul lui, curata zilnic colivia, eventual mergi la vet.

| Konan13 a răspuns:

Nu mai da sa de multa mancare sad Mi se pare ca este cam bolnavior, incearca de acum in colo sa-i dai mancare doar ca premiu de exemplu atnci cand sta pe umar si se joaca si face miscare. Daca nu merge, viziteaza-l pe veterinar ca nu-i va face rau!

| lvvu a răspuns:

Eu nu am pasari dar te sfatuiesc sa il lasi liber si sa il hranesti regulat