| beautifulkiss a întrebat:

Buna TPU.
De vreo 3 zile porcusorul meu de guineea numai mananca patrunjel,iar daca o face trebuie sa-i dau eu in gura,sa il fortez putin si nu stiu de ce deoarece adora patrunjelul,de exemplu saptamana trecuta manca,nu aveam treaba,si nu stiu de ce,morcov mananca asa si asa,dar vad ca salata o mananca imediat.apa nu se vede ca ar fi baut,deci ce-i cu ea? Curat e la ea, mancare ii dau, seara o tinem in brate si o mangaiem...deci nu stiu ce-i cu ea,s-a mai intamplat sa nu mai manance asa uneori patrunjel,dar dura putin, ca pe urma manca, rar asta..Va rog ajutati-ma.
Vreau sa o duc la veterinar, dar pana voi putea sa o duc sper sa ma ajutati.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Cherilyn a răspuns:

Nu cred ca ar avea ceva neobisnuit, poate doar s-a saturat de atat patrunjel, mai ales daca ii dai foarte mult.
Indicat este sa-i dai aproape o legatura pe zi, altfel i se va face rau... happy
Oricum, e bine sa-i schimbi meniul din cand in cand, sunt sigura ca isi va reveni happy
Numai bine!batting eyelashes

| beautifulkiss explică (pentru Cherilyn):

Cei drept ii dau putin cam mult patrunjel.2 leg pe zi, dar nu sunt foarte mari si mananca mult, acum ca e primavara o sa pot sa ii diversific meniul, sa-i dau mai multe tipuri de legume, fructe.Iti multumesc pentru raspuns.

| Cherilyn a răspuns (pentru beautifulkiss):

Nu ai pentru cehappy as face orice ca sa ajut, mai ales daca e vorba despre porcusorii de Guineea.
Ai grija sa nu-i dai mult patrunjel. Si porcuta mea il adora, dar ii mai diversific meniul happy

8 răspunsuri:
| IonutAxi a răspuns:

Porcusorul de Guinea. Este destul de greu de intretinut. Eu zic sa il duci de acum la veterinar sa nu fie prea tarziu. Nu te ingrijora, si eu am patit la fel, l-am dus la veterinar si mi-a dat niste vitamine care a trebuit sa i le amestec cu mancarea

| GizazCraist a răspuns:

Si animalele isi mai schimba gusturile

| Rinadry a răspuns:

Stai linistit nu are nimic stiu asta deoarece si eu am, nu mai mananca patranjel deoarece daca ii dai foarte des nu-i mai place si apropo nu-i mai da salata pentru ca salata nu ii face bine si nici spanac findca salata si spanacul au un fel de lapte care o inbolnaveste...deci nu te speria, sa stii ca poti sai dai si grau, varza, graunte speciale, morcov, iarba...si inca odata nu te speria ca nu mananca patrunjelbig grin(pls funda am nevoie:*)bafta cu porcusorul si ai grija de el:*

| beautifulkiss explică (pentru Rinadry):

Medicul veterinar mi-a zis ca ii pot da salata, dar foarte putin, si atat i-am dat, jumatate de frunza, nu mai mult...doar ca sunt speriata..Multumesc pentru raspuns

| beautifulkiss explică (pentru Rinadry):

P.S:Varza nu e buna,este interzisa, porcusorii de guineea trebuie sa se fereasca de varza, seminte, fasole, cartofi.iar la iarba trebuie sa ai grijahappySa ai grija de porcusorhappy

| Ancaabc a răspuns:

Porcusorul de Guinea. Este destul de greu de intretinut. Eu zic sa il duci de acum la veterinar sa nu fie prea tarziu. Nu te ingrijora, si eu am patit la fel, l-am dus la veterinar si mi-a dat niste vitamine care a trebuit sa i le amestec cu mancarea