| ღGummyTzaღ a întrebat:

Buna TPU.Deci laughingEu vreau sa imi cumpar un catelus:X. de anul trecut tot strang bani pentru el laughing. Problema este ca nu stiu ce rasa. imi plac foarte mult cei din rasa Terra NOva dar sunt imensi laughing si mama nu vrea, si labradorii sunt frumosi laughingdar mama nici din aia nu vreasad (si app stau la casa >.

Răspuns Câştigător
| NoName1234 a răspuns:

Nu trebuie sa fie neaparat de rasa. happy
Toti caini au personalitati diferite si bune in felul lor. big grin
Eu zic asa, du-te prin magazine de animale fara sa te uiti dupa o anumita rasa sau ceva, iar cand vei intalni cainele potrivit pentru tine vei sti. happy
Iar... ce sa zic.iti sugerez sa nu iei husky decat daca ai o curte foarte foarte mare, pentru ca ei au nevoie de foarte mult spatiu. Si sunt cei mai nebuni caini pe care ii stiu. Nu ca ar fi de rau( e dragut). Dar sunt chiar nebuni si prostuti.tongue Dar sunt si din cei mai frumosi caini. big grin Oricum toti caini sunt frumosi.Asta zic eu. big grin
Succes sa iti gasesti cainele potrivit! happy

5 răspunsuri:
| NoName1234 a răspuns:

(sa stii ca nu am raspuns pentru funda) tongue Dar multumesc mult! happy Cand cineva imi da funda ma simt bine, si ma face sa cred ca i-am ajutat!
Tiai gasit un caine?
Daca da daca vrei poti sa imi trimiti un mesaj sa-mi zici daca tiai luat de rasa sau nu, cum de l-ai gasit, cum arata.asta doar daca vrei. happy Papa! kiss wave

| MisSToXiC a răspuns:

E ador rasele:pekinese imperial, bichon(maltese, havanez, frisse), yorkshire terrier, shih-tzu(love strucklove strucklove struck)si westy.
sper ca te-am ajutat funda?

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Ce zici de un bishon maltese(e rasa mica) acum depinde si de bugetul tau

| aty91 a răspuns:

Mie imi plac foarte mult Labradori, Golden. Daca stai la casa ai putea sa iti iei un Husky. E foarte frumos.

| Lorelei2121 a răspuns:

La casa si vrei caine mic? Pai sunt foarte multe rase de talie mica: bichon, yorkshire terriei, pug daca mama ta nu are o problema cu parul cainelui deoarece stai la curte, poate iti place pomeranianul sau cauta pe net caini de talie medie