| OoxXxoO a întrebat:

deci ma demult am avut hamsteri si i'am tinut in acvariu, dar din greseala i-am crepat putin fundul ( nu se prea vede dar nu se poate pune apa in el)
mai tarziu am avut un peste beta si l'am tinut intr'un bol dar nu din ala special de la petshop, unul mai mic, cam cat o minge de handbal, putin mai mare
acum as vrea sa imi iau un pui de testoasasi si nu stiu cum sa il "cazez" ca mi se pare prea mic bolul dar nici sa o pun in acvariu fara apa
eu m-am gandit sa pun in acvariul acela bolul si sa pun ceva pe care testoasa sa se poata urca cand are nevoie de apa
intrebarile mele sunt:
1:cum sa ii amenajez acvariul? adica ce sa pun in el. nisip? daca da de unde?
2:stiti chestia aia care am spus ca vreau s-o pun sa se urce in bol. ce ar putea fi?
3:mentionez ca nu dispun nici de filtru dar nici de incalzitor, testoasa va trai?
4: ce puteti sa imi spuneti de hibernare [ dar cei care au testoase], vreau sa imi speneti tot ce trebuie
5:ce mananca pe langa mancarea ei speciala?
6:ce parere aveti desprea ea. este un animal de companie bun?
vreau ca raspunsurile sa fie ceva de genu
1:...
2:...
3:...
4:.
5:...
6:...
funda si vot love struck

Răspuns Câştigător
| Missperfect a răspuns:

Sallut! sunt niste boluri mai plate care au ele un fel de scarute pentru. ea si are si un palmier din plastic eu asa am luat 2 testoase cu tot cu bol! sau ai putea sa le pui in acvariu nu e prea scump! dar apa cand ii pui in acvariu trebuie sa ii pui putina pentru.ca ele nu stau cu totul in apa mereu ele si respira!
1.nu trebuie sa ii pui nisip!
2.ori acvariu ori in vreun bol plat!(il poti gasi in petshop!)
3.da,va trai!
4. testoasele nu hiberneaza!
5.salata verde!
6.da,este bun pentru.ca sunt silentioase si stau o si vreo cateva saptamana fara mancare!