| Alina140663 a întrebat:

deci ma demult am avut hamsteri si i'am tinut in acvariu, dar din greseala i-am crepat putin fundul ( nu se prea vede dar nu se poate pune apa in el)

mai tarziu am avut un peste beta si l'am tinut intr'un bol dar nu din ala special de la petshop, unul mai mic, cam cat o minge de handbal, putin mai mare

acum as vrea sa imi iau un pui de testoasasi si nu stiu cum sa il "cazez" ca mi se pare prea mic bolul dar nici sa o pun in acvariu fara apa

eu m-am gandit sa pun in acvariul acela bolul si sa pun ceva pe care testoasa sa se poata urca cand are nevoie de apa

intrebarile mele sunt:

1:cum sa ii amenajez acvariul? adica ce sa pun in el. nisip? daca da de unde?

2:stiti chestia aia care am spus ca vreau s-o pun sa se urce in bol. ce ar putea fi?

3:mentionez ca nu dispun nici de filtru dar nici de incalzitor, testoasa va trai?

4: ce puteti sa imi spuneti de hibernare [ dar cei care au testoase], vreau sa imi speneti tot ce trebuie

5:ce mananca pe langa mancarea ei speciala?

6:ce parere aveti desprea ea. este un animal de companie bun?

vreau ca raspunsurile sa fie ceva de genu

1:...

2:...

3:...

4:.

5:...

6:...

funda si vot love struck kiss love struck

5 răspunsuri:
| Alina140663 explică:

Venusdoom...am pus rumegus pe fundul acvariului si tot ce are nevoie[ rotita.mancare]. doar nu ai crezur ca am pus aps rolling on the floor

| chupachups1234 a răspuns:

Este un animal de companie plictisitor laughing Dar daca tie iti plac...

| venusdoom a răspuns:

Stai ca nu pricep cum naiba ai pus un hamster intr un acvariu...in fine, raspunsuri: 1.nu pui nici un nisip http://www.animalutze.com/articole/amenajare-acvariu-acvarist.php
http://www.animale-iubite.ro/amenajarea_acvariului-a24.html
2.cred ca se umeste scara
3. e posibil sa fi aflat din pentru 1
4.http://www.testoase.go.ro/files/hibernarea.htm
5.http://www.testoase.go.ro/files/hrana.htm
6.eu una sunt de parere ca ca orice animal e o companie incantatoare atata timp cat ai sa i oferi conditiile necesare:d

Răspuns utilizator avertizat