| irene_9807 a întrebat:

Doresc sa cumpar un bichon havanez negru, dar la un pret mai ieftin. Este cineva care vinde pana in 200 de ron?

6 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

La pretul asta nu gasesti.

| irene_9807 explică (pentru viotedy):

Am gasit unul la 150 de ron care se vanduse deja straight face

| viotedy a răspuns (pentru irene_9807):

La pretul ala nu e de rasa pura.

| viotedy a răspuns (pentru irene_9807):

Dar cauta totusi poate..cauta pe Publi24.ro.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa adopti un caine de la adapost costa 170 de lei! Deci aproximativ cat vrei sa dai tu pe unul de rasa!
Un bichon havanez cu pedigree care sa nu fie un mare campion la concursuri, dar sa nu aiba defecte costa 500 EURO.
Nu sta sa te uiti pe siteuri gen okazii, tocmai.ro, un caine de rasa se cumpara de la CANISE ale caror proprietari sunt persoane autorizate care profeseaza in domeniul chinologic.Un caine fara pedigree este considerat metis(corcitura).
Cand e pui nu iti poti da seama cum se va dezvolta, iar fara un act care atesta originea cainelui te poti trezii ca al tau caine sa nu aiba in el nici 10% din rasa pe care o vrei.
Iti sugerez ori sa strangi bani si sa iti cumperi un caine cu adevarat de rasa pura, ori mai bine sa te razgandesti decat sa dai si bani si sa cumperi si o corcitura.
Legat de anuntul ala, lasa pe altii sa ia tepe.

| DenissaRoxana a răspuns:

La 200 de roni nu o sa gasesti bichon pur, doar un metis care cand e mic seamana...