| SaRRaMea a întrebat:

Eu am un hamster piti rusesc si are si o cusca mare si casuta apa rotita.Dar simt ca ii mai9 trebuie ceva, adica nu mai are un alt hamster in cusca si am observat ca se cam plictiseste. Sta mereu si doarme si iesie din casuta ei din plastic numai ca sa bee apa sau sa manace, cand eu vreau sa ma joc cu ea, ea se duce iar in casuta ei si isi continua somnul si cand vreau sa ma joc cu ea ea sta in casuta si nu o pot scoate din casuta pentru ca mie nu imi incape mana ca sa o scot. Mi se pare ca se cam plictiseste dar am sa ii cumpar peste cateva zile un hamster baiat, ca ea este fata. Cum ar trebui sa reactioneze atunci cand ii aduc un mascul lanag ea? si inca ceva, hamsterilor le place muzia?

Răspuns Câştigător
| ir3al a răspuns:

Cred ca va fi dragoste la prima vedere pentru ei!laughing vorbesc serios, trebuie sa ii lasi sa se cunoasca adica sa se miroase etc iar tu trebuie sa fii acolo in caz ca se bat.Este foarte buna decizia ta, asa hamsterul tau nu o sa se mai plictiseasca de acum inaintelaughingcine stie, poate in scurt timp vei avea din ce in ce mai multi hamsteri.

Nu stiu daca le place muzica.In habitatul lor nu au asa ceva, si nu cred ca le va place. Poti incerca, dar nu de aceea zogomotoasalaughing

bafta mare, sper ca te-am ajutat!

3 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Cumpara-i un gagic. laughing

| IonutAxi a răspuns:

Bai asta ii trebuie un mascul ca sa aiba cu cine sa faca dragoste laughing. Pune-le un house la maxim si vezi cum reactioneaza laughing

| SpatariuMihaela a răspuns:

Ziua doarme pentru ca sunt nocturni, deci activi noaptea si la inserat si rasarit.Nu mai adu un mascul daca nu vrei pui cu duiumul, Sau bqtai de nu poti sa dormi.nu le pune ca muzica pentru ca se sperie