| Alina140663 a întrebat:

Buna TPU.eu am unghiile foarte moi.atat de moi ca le pot indoi cu mare usurinta... dar mi se rup foarte repede.nu stiti cum as putea sa fac ca sa imi fie mai tari...
daca este ceva la farmacie.[dar nu calciu ] nu conteaza cat e de scump. dar sa fie eficient si rapid
. sau poate ceva remedii naturale.cum ar fi sa le tin in apa cu lamaie[va spun.ca am incercat dar nu functioneaza]
...mersilove strucklove strucklove struck anticipat FUNDOI

4 răspunsuri:
| DenyAmphetamine a răspuns:

Din cauza lipsei de fier si calciu.
zic sa te duci la farmacie sa iei niste pastile pentru fier si calciu
fundapuppy dog eyes?; x?

| bobeicageorgiana a răspuns:

In primul rand apa cu lamie este buna dar trebuie sa pui si sare asa ti le intareste si iti si cresc eu am incercat si este foarte bun dar treebuie in fiecare zi tipm de o saptamna sa pui apa cat poti du de calda dupa aia pui sarea si dupa aia lamaia si sa stai cel putin o ora cel mult 2, daca nu merge intereseaza-te undeva la o fata ceva care este inscrisa la avon si acolo sunt produse foarte bune

| Andrada1 a răspuns:

Tratament cu zeama de lamaie si ulei de masline. Va trebuie sa pui mainile(unghiile) in ulei de masline, sa le lasi sa se inmoaie bine(cca. 1o min) si pe urma sa le dai cu zeama de lamaie. In fiecare zi timp de 2 saptamani. Chiar merge. happy Bafta!

| adesp12 a răspuns:

Tine-le in lamaie! Tai o lamaie in 2, si tii unghiutele cate 10 min pe zi! La mine a dat rezultate! Succes!winking