| Rebeca789 a întrebat:

Eu le-am spus părinților că vreau un câine dar ei nu sunt de acord.Cum îi pot convinge?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti sa-i convingi! Probabil ca stiu ei de ce, si de aceea nu vor!

| Arii2 a răspuns:

Daca esti singura la parinti cam ar trebui sa.ti cumpere. Spune.le ca un caine te. ar face super fericita si ca o sa ai grija de el.Probabil o sa te refuze dar tot spune.le pana iti ia.

| Snowa a răspuns:

Buna!
E destul de usor sa-ti convingi parintii sa-ti iei un animal nou de companie tot ce trebuie sa faci e sa arati ca esti responsabila. Poti studia diferite specii de caini. Cand mancati impreuna poti sa le spui cateva curiozitati despre acestia. Incearca sa ii ajuti la facut curat, gatit etc.
Daca ai mai avut un animal de care nu ai avut grija e mai greu sa-i convingi, dar tot poti sa o faci.
E o idee buna sa le spui ca vei lua un caine de la un adapost pentru ai oferi o alta sansa la o viata fericita (Dar ai grija sa alegi unul sanatos ). Daca nu ai destul spatiu pentru un caine ai putea lua unul mai mic.
Trebuie sa-l scoti o ora-doua pe afara si sa te joci cu el, sa-i dai de mancare, sa-l piepteni (daca are parul mare) etc. Daca nu ai timp sa faci asta atunci cainele nu este cel mai bun animal de companie pentru tine.
SI IN NICI INTRUN CAZ SA LE SPUI CA TE SINUCIZI DACA NU-TI CUMPARA UN CAINE ASA ARATI CA NU ESTI RESPONSABILA PENTRU UNUL!
Sper ca te-am ajutat, daca mai ai intrebari iti voi raspunde fericita happy

| PepsiGirl a răspuns:

Nici părinți mei nu au fost de-acord dar pana la urma i-am convins. Spune-le părinților tai ca un câine te-ar face mai responsabila și ca ai fi cea mai fericita! Dar dacă vei primi câine ai grija ca chiar este o responsabilitate mare. Am învățat-o pe pielea mea.

| Geo28king a răspuns:

Spunele ca te simti singura si ca intri in depresie sper ca te-am ajutat