| sorinutza99 a întrebat:

Eu si prietenele mele ne-am gandit sa facem o petrecere de halloween! Ati putea sa ne dati cateva idei ce sa facem aranjamente si tot ce tine de petreceri.

P. S dau fundita celor mai creative idei!

Răspuns Câştigător
| alinae a răspuns:

Foarte interesant.Si eu am facut anul trecut asta.Decoratiunea era simpla.Deci,eu am avut lipit pe pereti desene cumaparate cu scheleti fosforescenti.Incearca sa eviti culorile deschise(obiectele). Daca ai 2 bostani,cum am avut eu,taiei ca sa aiba ochi si gura,si deasupra taie ca sa faci un capac si sa pui o lumanare inauntru.Dar ai grija ca, capacul sa fie rotund,nu sa se fii rupt...poti ruga un adult daca esti mica. Dupa,cand ele au venit,am avut bratari fosforescente,sunt asa de minunate,mai ales cand se sparg daca le indoi!laughing
La activitati,noi am mancat,am zis povesti de groaza, am dansat si in special am facut spiritism. Daca vrei sa iti spun cum poti sa faci, trimite-mi un mesaj.Altceva ati putea sa mergeti afara, sa mergeti pe la usi. laughing
Puteti face si filmulete cand faceti spiritism.Neaparat trebuie sa va uitati la un film de groaza,impreuna cu popcorn,bomboane, suc si multa veseliee. Sper ca te-am ajutat, scuze pentru greseli.laughing
Hallowen rau(frumos)! devil laughing

5 răspunsuri:
| oanaX a răspuns:

Organiseaza o petrecere cu povesti de groaza. cele mai horror povesti sunt pe siteul http://spectrulrealitii.ro cauta poveste IN DELICIA sunt 2 parti. cititi povestea pe intuneric si poti aranja dinainte niste ursuleti sa cada de pe dulap daca tragi de o ata.sau la fel si cu usile de la dulap. poti de asemenea din bucati mari de carton sa desenezi o cruce mare si sa o pui pe perete(poti face pentru fiecare fata cate una). si sa nu aprindeti luminile. folositi doar lumanari pe suporturi.garantez ca va iesi super

| sorinutza99 explică:

Daca se poate as vrea si niste jocuri va rog mumos!happy happy big grin

| Lanterne_Sky_1982 a răspuns:

Sau puteti sa le cumparati mai ieftin pe http://www.sky-lanterne.ro, avem cele mai mici preturi din Romania pentru lampioane si baloane

| adi11se a răspuns:

Salut. Eu recomand sa lansati niste lampioane zburatoare, http://www.lampioanezburatoare.ro/16-lampion-halloween.html, am folosit lampioane albe la o nunta anul trecut si sunt superbe, mai ales ca antreneaza toata lumea de la petrecere. Am observat ca au ceva special de Halloween, lampioane in forma de dovleci :), crede-ma ca toti invitatii vor vorbi multa vreme despre ele.