| m0n1kmara a întrebat:

Imi doresc de mult un yorkshire terrier, insa de curand prietena mea si-a luat un bichon frise si imi place atat de mult... Ce credeti: bichon sau yorkie si de ce?

7 răspunsuri:
| Raraa a răspuns:

Ambele rase sunt minunate.Sunt jucausi, calmi, foarte ușor de dresat si foarte prietenosi. Ei iubesc sa fie in centrul atentiei si nu sunt agresivi.Sunt chiar draguti, pufosi si nu vei regreta sa iti iei unul.Bichonii pot trai între 14-17 ani, desi unii au trăit chiar si 21. Durata de viata a yorkshire terrierului este de 12-16 ani.Decizia iti aparține, nu putem noi alege un caine pentru tine. Dar sa stii ca ai putea sa iei si un yorkie si un bichon.big grin tongue

| PopStarInMyMind a răspuns:

Daca vrei un caine care sa fie cu tine mereu si foarte jucaus, iti recomand yorkshire.
Insa daca nu poti sta cu el mereu si lipsesti mult de acasa, ar fi bine sa-ti iei un bichon pentru ca yorkshire-ul s-ar putea sa se simta singur, asta stiu sigur.Nu stiu sigur cum e cu bichon-ul.

| 7Mary7 a răspuns:

Amandoua rasele sunt foarte dragute, dar eu as inclina spre yorkshire terrier. Sper ca stii ca va trebui sa acorzi foarte multa atentie parului, indiferent ce alegi dintre cele doua rase!

| zahre a răspuns:

bichon.Sunt foarte jucausi. dar si yorkshire terrier. app, daca vei gasi bichon la 100 ron sa ma anunti la adresa de email: ayska.luy98@yahoo.ro(vreau sa stiu de unde l-ai luat ca sa fiu pregatita cand parintii mei vor ceda la insistentele mele de a imi lua un catel(inca n-au cedat))

| m0n1kmara explică (pentru zahre):

Nu exista bichon la 100 ron, eu stiam intre 200-300 euro

| zahre a răspuns (pentru m0n1kmara):

Exista, dar nu rasa pura-pura. Oricum, tu ai vrea un caine de rasa pura? e prea scump.