| m0n1kmara a întrebat:

Imi doresc foarte mult un yorkshire terrier. Stau la casa si ma gandesc daca poate fi tinut si afara, daca il voi tine in casa va strica, roade lucruri, mobila?

3 răspunsuri:
| T7uk a răspuns:

Cand e pui roade tot ce gaseste.De tinut afara doar vara fiindca yorkei nu are blana, el are par (adica nu are substrat de puf are cum avem si noi in cap)

| FlippyFlippy a răspuns:

Nu fac nimic doar cand is mici au chef de joaca si uite o poza cu ei, ce scumpi ishttp://www.catei-de-rasa.ro/pozeRase/eb912b966d5095ca1624719c64a9af52.jpg, funda?

| SanziiAndry a răspuns:

Nu, nu ai putea, in niciun caz sa il tii pe afara! Mai ales iarna! Doar vara. Si apropo, cand sunt mici ei rod tot ce gasesc dar, daca vrei sa nu iti mai roada cumpara-i multe jucarii, mari si mici si joaca-te cu el.,, Fa-le cunostinta jucariilor cu el'' iar atunci nu va mai roade nimic. Funda?