| MyTedyBear a întrebat:

In drumul meu spre statia de autobuz sunt niste caini(vagabonzi) care ma tot latra si unul chiar mi-a tras haina (era cat pe ce sa ma muste).
Intrebarea mea e:
Ce sa fac sa nu mai sara la mine?
Am incercat sa-a fugaresc sa ma prefac ca le arunc cu pietre, dar tot nu functioneaza.
P.S. nu imi e frica de ei (mai am 3 caini acasa)

Răspuns Câştigător
| Intrusion a răspuns:

Sint de acord cu thealchenist dar cred ca ar fi mai usor sa iei o bucatica de piine sau altceva comestibil si cind treci peacolo sa leo arunci si asa peste vreo 3 saptamiini te vor considera prieten (eu asa am facut acum nu mai latra se iau de altii si stau de parca asteapta ceva de la mine)

6 răspunsuri:
| Sup3rN0va a răspuns:

Ar fi usor sa suni la hinghieri si sa-i ia dar ar fi pacat cine stie cum sfarsesc.
Eu zic sa le dai ceva mancare si vor vedea ca ai hranesti si nu vor mai face asta.
Bine ar fi simplu daca ai scapa doar cu asta trebuie sa te cunoasca mai bine...dar daca sunt prea agresivi nu cred ca poti rezolva.

| Anonim5566 a răspuns:

Incearca sa le dai ceva de mancare, poate nu o sa te mai considere un potential pericol.

| CoCoPitikA a răspuns:

Pai, cand te intalnesti cu ei, sa nu le dai importanta, sa ii lesi sa latre, deoarece e si normal pentru ei sa faca asa ceva, deoarece stai pe tritoriul lor, si prin latrat si "muscat" vreau sa te testeze sa vada ce fel de persoana esti! Eu te sugerez, sa nu le dai importanta, daca ai frica sa nu le`o arati, daca latra e bine sa ii lesi in pace, dar daca se "reped " spre tine sa te muste e bine sa flueri tare, sau sa porti un fluer, cu tine (ceva zgomotos).Pe ei o sa ii deranjeze suntelul si vor vedea ca nu au de ce sa latre! Sper ca te-am ajutat!

| dia733 a răspuns:

Sună la poliţie şi atunci îi vor lua de acolo şi îi vor duce la cineva. Mult noroc!

| Calauz_Leonard_1997 a răspuns:

Trebuie sa soliciti autoritatile sau un hingher.