| Badanau_Aura_1998 a întrebat:

Buna TPU la 10 tati de ziua mea mi-a cumparat un pui de motan acum eu am 12 ani si nu stiu ce se intampla cu el adica iese pe afara si se bate cu alte animale nu stiu acum o saptamana cand m-am intors de la scoala l-am vazut muscat in cap adica avea coltii iar ieri credeam k o sa mor stateam pe laptop si a intrat in camera mea a venit la mine si cand am zazut avea ochiul scos doamneeee am inceput sa plang mami char nu stia cum sa reactioneze din cauza mea pe pisica asta o iubesc enorm are aproape 3 kilograme este super pufoaasa parul ei este asa ca al leului ma rog... ochiul nu este scos il tine in chis si este dat peste capsi sangereaza cred ca este lovit inauntru 1. Ce ar trebui sa fac ce sa ii pun acolo? 2.cum sa il fac sa stea in casa. 3Credeti ca se va face bIne?

Răspuns Câştigător
| AnaMaryadragutaa a răspuns:

Vai draga mea! Saraca pisicuta duo de rog eu muult de urgenta la veterinar. Daca faci asta sunt super convinsa ca iii va trece crede-ma. Daca tot vrei sa nu se mai bata tine-o macar o perioada in casa de o luna sau doua nu stiu cat sa zic dar macar pana i trece ochiul eventual cumparai o lesa exista si pentru pisici si ca sa nu duca dor de afara mai scoateo o dat la 2 zile cate 30de minute pune-i un lighean cu nisip si va face acolo sa se faca bine te pup!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Aura, motanul tău trebuie dus de urgenţă la un medic veterinar. Tu, neavând pregătire medicală, nu ai de unde să ştii cât de grav este şi ce ai de făcut. Probabil va avea nevoie şi de antibiotice, poate şi de o intervenţie chirurgicală.

Dacă ceilalţi încă nu te-au convins, rogu-te, du-l la veterinar.
Poate fi mult mai grav decât pare.

| Chαяtreux a răspuns:

Cred ca se va face bine daca ai grija de el. Inchide-l in casa cu tine. Eventual du-l la un medic veterinar.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Să-l duci la un medic veterinar ( un cabinet particular ) pentru ca să-l trateze.

| anonymous09 a răspuns:

Am si eu un specimen de acesta acasa, ochiu o sa-i treaca. asa sunt pisicile, daac il tii in casa e big problem