| Alina140663 a întrebat:

Buna TPU.la biologie facem un concurs. cine poate sa gaseasca cele mai oolte rase ge caini...si as cam vrea sa castig... funda pentru cine imi zice cele mai multe

13 răspunsuri:
| Aleexaandra a răspuns:

Aici gasesti ceea ce cauti: http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/poze/
Sper ca ti-a folosit.:)

| unCalutz a răspuns:

Buna!

Airedale Terrier
Akita Inu
Amstaff
Basset Hound
Beagle
Bichon
Bichon Bolognese
Bichon Frise
Bichon Havanez
Bichon Maltez
Border Collie cu par scurt
Boxer
Brac german
Briard
Bull Terrier
Bulldog American
Bulldog Englez
Bulldog Francez
Bullmastiff
Cane Corso
Caniche
Chihuahua
Chow-Chow
Ciobanesc Caucazian
Ciobanesc de Berna
Ciobanesc German
Ciobanesc Mioritic
Ciobanesc Olandez
Cocker
Collie
Dalmatian
Doberman
Dog Argentinian
Dog de Bordeaux
Dog German
Fox Terrier
Golden Retriever
Husky
Jack Russel Terrier
Labrador
Malamut de Alaska
Mastino Napoletano
Mops
Pinscher Pitic
Rottweiler
Saint Bernard
Samoyed
Schnauzer Pitic
Schnauzer Urias
Scottish Terrier
Setter Irlandez
Shar-Pei
Shih Tzu
Spitz Pitic
Teckel
Terra Nova
Tosa Inu
Westie
Yorkshire Terrier

| unCalutz a răspuns:

Sper ca te-am ajutathappy

| 7lrn7 a răspuns:

Lista completa a tuturor raselor de caini afisate in ordine alfabetica si link spre pagina rasei. Toti cainii de rasa ii gasiti pe aceasta pagina.

A
Affenpinscher Airedale Terrier Akita Inu B
Barbet Basenji Basset Artesien Normand Basset Griffon Vendeen Basset Hound Basset roscat de Bretania Beagle Bearded Collie Beauceron Bedlington Terrier Bergamasco Bichon Bolognese Bichon Frise Bichon Havanez Bichon Maltese Bloodhound Bobtail Border Collie Border Terrier Bouvier des Flandres Boxer Brac italian Briard Buhund norvegian Bull Terrier BullMastiff Bulldog englez Bulldog francez C
Caine de Ibiza Caine de Islanda Caine de apa portughez Caine de cireada australian Caine de munte de Pirinei Cainele de Groenlanda Cainele faraonilor Cainele mexican fara par sau Xoloitzcuintli Cainele mic albastru de Gasconia Cainele urs de Carelie Cairn terrier Cavalier King Charles Spaniel Cesky Fouse Cesky Terrier Chesapeake Bay Retriever Chihuahua Chin japonez Chinese Crested Chow-Chow Ciobanesc Australian Ciobanesc de Appenzell Ciobanesc de Bernese Ciobanesc de Entlebuch Ciobanesc de Pirinei Ciobanesc de Shetland Ciobanesc de cireada mare elvetian Ciobanesc de maremma Ciobanesc de picardia Ciobanesc german Ciobanesc olandez Ciobanesc polonez Lowland Ciobanesc suedez Cirneco Dell'Etna Clumber Spaniel Cocker Spaniel American Cocker Spaniel englez Collie Coton de Tulear Curly Coated Retriever D
Dalmatian Dandie Dinmont Terrier Doberman Dog German Dog argentinian Dog de Bordeaux Drentse Patrijshond E
Elkhound norvegian Epagneul Bleu de Picardia Epagneul Breton Epagneul francez Eurasian F
Field Spaniel Fila Brasileiro Fox Terrier G
Glen of imaal terrier Golden Retriever Griffon de Bruxelles Groenendael Ciobanesc belgian H
Heidewachtel Hovaward Husky siberian I
Irish Terrier K
Keeshond Kerry Blue Terrier King Charles Spaniel Komondor Kooikerhondje Kuvasz L
Labrador Retriever Laeken Ciobanesc belgian Lakeland Terrier Lapphound suedez Lapphund finlandez Leonberger Lhasa Apso Lowchen Lundehund M
Malamut de Alaska Malinois Ciobanesc belgian Manchester Terrier Mastiff Mastiff de Napoli Mastiff tibetan Mudi Munsterlander urias N
Norrbottenspets Nova Scotia Duck-Tolling Retriever O
Otterhound P
Papillon si Epagneul Phalene Parson Jack Russell Terrier Pechinez Pinscher Pitic Pinscher austriac cu par scurt Pinscher german Pointer Pointer german cu par lung Pointer german cu par sarmos Pointer german cu par scurt Pointing Griffon cu par sarmos Pomeranian Pudel in miniatura Pudel standard Pudeli de jucarie si pitici Pug Puli Pumi R
Retriever cu blana neteda Ridgeback thailandez Rottweiler S
Saint-Bernard Samoyedo Schapendoes Schipperke Schnauzer Standard Schnauzer pitic Schnauzer urias Scottish Terrier Sealyham Terrier Setter Gordon Setter englez Setter irlandez Shar Pei Shiba Inu Shih Tzu Silky Terrier Skye Terrier Spaniel de apa irlandez Spaniel tibetan Spinone italian Spitz Japonez Spitz finlandez Springer Spaniel englez Springer Spaniel galez Stabyhoun Staffordshire Bull Terrier Sussex Spaniel T
Teckel - varietatea cu par lung Teckel - varietatea cu par neted sau scurt Teckel - varietatea cu par sarmos Terra nova Terrier australian Terrier de Norfolk Terrier de Norwich Terrier tibetan Tervueren Ciobanesc belgian Tosa Inu V
Vizsla cu par scurt si par sarmos W
Weimaraner Welsh Corgi Cardigan Welsh Corgi Pembroke Welsh Terrier West highland White Terrier Wetterhoun Wheaten Terrier cu blana moale Y
Yorkshire Terrier

| 7lrn7 a răspuns:

Toti cainii de rasa ii gasiti pe aceasta pagina.

A
Affenpinscher Airedale Terrier Akita Inu B
Barbet Basenji Basset Artesien Normand Basset Griffon Vendeen Basset Hound Basset roscat de Bretania Beagle Bearded Collie Beauceron Bedlington Terrier Bergamasco Bichon Bolognese Bichon Frise Bichon Havanez Bichon Maltese Bloodhound Bobtail Border Collie Border Terrier Bouvier des Flandres Boxer Brac italian Briard Buhund norvegian Bull Terrier BullMastiff Bulldog englez Bulldog francez C
Caine de Ibiza Caine de Islanda Caine de apa portughez Caine de cireada australian Caine de munte de Pirinei Cainele de Groenlanda Cainele faraonilor Cainele mexican fara par sau Xoloitzcuintli Cainele mic albastru de Gasconia Cainele urs de Carelie Cairn terrier Cavalier King Charles Spaniel Cesky Fouse Cesky Terrier Chesapeake Bay Retriever Chihuahua Chin japonez Chinese Crested Chow-Chow Ciobanesc Australian Ciobanesc de Appenzell Ciobanesc de Bernese Ciobanesc de Entlebuch Ciobanesc de Pirinei Ciobanesc de Shetland Ciobanesc de cireada mare elvetian Ciobanesc de maremma Ciobanesc de picardia Ciobanesc german Ciobanesc olandez Ciobanesc polonez Lowland Ciobanesc suedez Cirneco Dell'Etna Clumber Spaniel Cocker Spaniel American Cocker Spaniel englez Collie Coton de Tulear Curly Coated Retriever D
Dalmatian Dandie Dinmont Terrier Doberman Dog German Dog argentinian Dog de Bordeaux Drentse Patrijshond E
Elkhound norvegian Epagneul Bleu de Picardia Epagneul Breton Epagneul francez Eurasian F
Field Spaniel Fila Brasileiro Fox Terrier G
Glen of imaal terrier Golden Retriever Griffon de Bruxelles Groenendael Ciobanesc belgian H
Heidewachtel Hovaward Husky siberian I
Irish Terrier K
Keeshond Kerry Blue Terrier King Charles Spaniel Komondor Kooikerhondje Kuvasz L
Labrador Retriever Laeken Ciobanesc belgian Lakeland Terrier Lapphound suedez Lapphund finlandez Leonberger Lhasa Apso Lowchen Lundehund M
Malamut de Alaska Malinois Ciobanesc belgian Manchester Terrier Mastiff Mastiff de Napoli Mastiff tibetan Mudi Munsterlander urias N
Norrbottenspets Nova Scotia Duck-Tolling Retriever O
Otterhound P
Papillon si Epagneul Phalene Parson Jack Russell Terrier Pechinez Pinscher Pitic Pinscher austriac cu par scurt Pinscher german Pointer Pointer german cu par lung Pointer german cu par sarmos Pointer german cu par scurt Pointing Griffon cu par sarmos Pomeranian Pudel in miniatura Pudel standard Pudeli de jucarie si pitici Pug Puli Pumi R
Retriever cu blana neteda Ridgeback thailandez Rottweiler S
Saint-Bernard Samoyedo Schapendoes Schipperke Schnauzer Standard Schnauzer pitic Schnauzer urias Scottish Terrier Sealyham Terrier Setter Gordon Setter englez Setter irlandez Shar Pei Shiba Inu Shih Tzu Silky Terrier Skye Terrier Spaniel de apa irlandez Spaniel tibetan Spinone italian Spitz Japonez Spitz finlandez Springer Spaniel englez Springer Spaniel galez Stabyhoun Staffordshire Bull Terrier Sussex Spaniel T
Teckel - varietatea cu par lung Teckel - varietatea cu par neted sau scurt Teckel - varietatea cu par sarmos Terra nova Terrier australian Terrier de Norfolk Terrier de Norwich Terrier tibetan Tervueren Ciobanesc belgian Tosa Inu V
Vizsla cu par scurt si par sarmos W
Weimaraner Welsh Corgi Cardigan Welsh Corgi Pembroke Welsh Terrier West highland White Terrier Wetterhoun Wheaten Terrier cu blana moale Y
Yorkshire Terrier (fundita)?

| maddy22 a răspuns:

Affenpinscher
Airedale Terrier
Akita Inu
Barbet
Basenji
Basset Artesien Normand
Basset Griffon Vendeen
Basset Hound
Basset roscat de Bretania
Beagle
Bearded Collie
Beauceron
Bedlington Terrier
Bergamasco
Bichon Bolognese
Bichon Frise
Bichon Havanez
Bichon Maltese
Bloodhound
Bobtail
Border Collie
Border Terrier
Bouvier des Flandres
Boxer
Brac italian
Briard
Buhund norvegian
Bull Terrier
BullMastiff
Bulldog englez
Bulldog francez
Caine de Ibiza
Caine de Islanda
Caine de apa portughez
Caine de cireada australian
Caine de munte de Pirinei
Cainele de Groenlanda
Cainele faraonilor
Cainele mexican fara par sau Xoloitzcuintli
Cainele mic albastru de Gasconia
Cainele urs de Carelie
Cairn terrier
Cavalier King Charles Spaniel
Cesky Fouse
Cesky Terrier
Chesapeake Bay Retriever
Chihuahua
Chin japonez
Chinese Crested
Chow-Chow
Ciobanesc Australian
Ciobanesc de Appenzell
Ciobanesc de Bernese
Ciobanesc de Entlebuch
Ciobanesc de Pirinei
Ciobanesc de Shetland
Ciobanesc de cireada mare elvetian
Ciobanesc de maremma
Ciobanesc de picardia
Ciobanesc german
Ciobanesc olandez
Ciobanesc polonez Lowland
Ciobanesc suedez
Cirneco Dell'Etna
Clumber Spaniel
Cocker Spaniel American
Cocker Spaniel englez
Collie
Coton de Tulear
Curly Coated Retriever
Dalmatian
Dandie Dinmont Terrier
Doberman
Dog German
Dog argentinian
Dog de Bordeaux
Drentse Patrijshond
Elkhound norvegian
Epagneul Bleu de Picardia
Epagneul Breton
Epagneul francez
Eurasian
Field Spaniel
Fila Brasilei
Fox Terrier
Glen of imaal terrier
Golden Retriever
Griffon de Bruxelles
Groenendael Ciobanesc belgian
Heidewachtel
Hovaward
Husky siberian
Irish Terrier
Keeshond
Kerry Blue Terrier
King Charles Spaniel
Komondor
Kooikerhondje
Kuvasz
Labrador Retriever
Laeken Ciobanesc belgian
Lakeland Terrier
Lapphound suedez
Lapphund finlandez
Leonberger
Lhasa Apso
Lowchen
Lundehund
Malamut de Alaska
Malinois Ciobanesc belgiaManchester Terrier
Mastiff
Mastiff de Napoli
Mastiff tibetan
Mudi
Munsterlander urias
Norrbottenspets
Nova Scotia Duck-Tolling Retriever
Otterhound
Papillon si Epagneul Phalene
Parson Jack Russell Terrier
Pechinez
Pinscher Pitic
Pinscher austriac cu par scurt
Pinscher german
Pointer
Pointer german cu par lung
Pointer german cu par sarmos
Pointer german cu par scurt
Pointing Griffon cu par sarmos
Pomeranian
Pudel in miniatura
Pudel standard
Pudeli de jucarie si pitici
Pug
Puli
Pumi
Retriever cu blana neteda
Ridgeback thailandez
Rottweiler
Saint-Bernard
Samoyedo
Schapendoes
Schipperke
Schnauzer Standard
Schnauzer pitic
Schnauzer urias
Scottish Terrier
Sealyham Terrier
Setter Gordon
Setter englez
Setter irlandez
Shar Pei
Shiba Inu
Shih Tzu
Silky Terrier
Skye Terrier
Spaniel de apa irlandez
Spaniel tibetan
Spinone italian
Spitz Japonez
Spitz finlandez
Springer Spaniel englez
Springer Spaniel galez
Stabyhoun
Staffordshire Bull Terrier
Sussex Spaniel
Teckel - varietatea cu par lung
Teckel - varietatea cu par neted sau scurt
Teckel - varietatea cu par sarmos
Terra nova
Terrier australian
Terrier de Norfolk
Terrier de Norwich
Terrier tibetan
Tervueren Ciobanesc belgian
Tosa Inu
Vizsla cu par scurt si par sarmos
Weimaraner
Welsh Corgi Cardigan
Welsh Corgi Pembroke
Welsh Terrier
West highland White Terrier
Wetterhoun
Wheaten Terrier cu blana moale
Yorkshire Terrier

| UnicornsAreLove a răspuns:

Mda ati luat de pe net.Cel putin eu le-am spus din cap.Nui nimic >big grin

| Daviiiiiid a răspuns:

Http://www.infocaini.ro/rase-de-caini/, toate rasele, sper ca te-am ajutat :*! Sper sa castigi :X

| byutzatha a răspuns:

Ahaaa de aia ai avutt uh multe rase
reawoo:p