| Maria897 a întrebat:

Buna TPU! Mă simt foarte singură, sunt și singură la părinți dar ei au zis că nu mai vor să îmi facă un frate/o sora. Oare dacă îmi iau părinții un câine cum o să fie?

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Un animăluț de companie poate sa insemne foarte mult. In special ciini se atașează foarte mult de stapinii lor, și de aceea se poate forma o legătură emoțională puternica. Eu am plins un pic cand m-am liberat din armata, la despartirea de ciinele ce îl aveam. Era un ciine foarte inteligent, puteai comunica cu el aproape ca cu un om.
Mama mea, care mult timp e singura, are un cățel care înseamnă în acest sens mult pentru ea. Deci eu cred că ar fi bine pentru tine sa ai un ciine.

| sierra1 a răspuns:

Câți anișori are inttebătoarea?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un câine este un prieten minunat.

| ReddY25 a răspuns:

Bine

| haileewatson a răspuns:

Fa-ti prieteni

| CleanHeart a răspuns:

Un câine o să te bucure și o să îți dorești să ai grija mereu de el

| Mara6392 a răspuns:

Bună. De când tata mi-a luat tata o cățelușă eu nu mă simt așa de singură. Ies afară cu ea, mă joc cu ea și vorbesc cu ea și aceste lucruri mă fac să nu mă mai simt atâta de singură, dar mai am uneori momente când simt că trebuie să vorbesc cu o persoană de vârsta mea la o cafea sau prin parc. Deși simt că sunt singură de cele mai multe ori, este mult mai bine de când o am pe cățelușă.

Sper că te-am ajutat.

| AliceM99 a răspuns:

O sa fie mult mai bine si eu sunt singura la pariniti iar in perioada cand am avut animalute m-am simtit mult mai bine, si acum mi-as dori sa am un catel doar ca nu imi permite spatiul si timpul, cand stai la casa este altceva.