| caian a întrebat:

Buna TPU mi-am cumparat de curand un rottweiler pui si nu sunt sigur de ceva... Cred ca atunci cand taltal meu se va intoarce de la Londra cainele va avea vreo 9 luni... Voi ce credeti il va musca? si mai am o intrebare.Mai dati-mi si mie informati despre rottweileri! multumesc

Răspuns Câştigător
| AlexForU a răspuns:

Daca il tii inchis, si nu il lasi sa socializeze, probabil ca il va musca...si eu mi-am luat un rottweiler, acum are 4 luni,si eu chiar vreau sa il invat rău,de aia o venit tatal meu acasa,ca si el era plecat in Germania... daca vrei sa nu muste,scoate-l,plimba-l pe afara(asta va ajuta si la musculatura, si ar fi bine sa ii dai si ceva vitamine pentru caini dacă vrei sa il faci taur/malac)lasa copii sa se joace cu el, sa il mangaie, sa socializeze si cu necunoscutii, sa se miroasa si cu alti caini/animale.si daca te ține buzunarul, il poti dresa(eu cred ca il dresez pe al meu cam intre 6luni-1an,sa nu distruga tot ce ii apare in cale)sper ca te-am ajutat. Fundăbig grin?

3 răspunsuri:
| AddaAda a răspuns:

Depinde acum de cum e invatat:))) daca il inveti sa fie rau si sa muste probabil ca da... nu sti ce e in capul cainilor.Dar trebuie sa il inveti sa fie cuminte sa nu muste, acum cand e mic du-te cu el in parc si lasa-i pe copii sa il maingaie.Sau cand iesi cu el afara ceama-ti si prieteni ca sa se obisnuiasca cu oamenii.

uite aici un site bun http://www.pui-rottweiler.com/

| AndraDea a răspuns:

Da exact invata-l cu oamenii, cu copiii...cand va avea 9 luni daca il inveti sa fie rau, da s-ar putea sa mustehappy, cum am spus invata-l cu copii si nu-l invata sa fie rau!

Si informatii... poti cauta pe net:Informatii rottweileri-Wikipedia!
funda?

| caian explică:

Alex tocmai asta e lucuru eu cam as Vrea sa fie rau