| maya2010 a întrebat:

Sper sa ma puteti ajuta cu o problema foarte importanta pentru mine. Catelul meu de la un timp se poarta foarte ciudat. Zilele trecute, a muscat-o pe mama de mana pana i-a dat sangele. Nu a facut nimic neobisnuit doar l-a mangaiat. In seara asta, se purta din nou la fel. Era foarte nervos si daca ma apropiam de el maraia si isi arata colti.
Oare e bonlav? Ce il face sa se comporte asa? Cum pot sa il fac sa se poarte ca inainte? El de obicei e foarte jucaus si vesel.

2 răspunsuri:
| Miralfn a răspuns:

Nu trebuie sa uitam ca si animalele au personalitatea lor,daca ei n-au chef de joaca si o simpla atingere ii deranjeaza, ca si noi de altfel, de exemplu daca eu n-am chef de nimic si cinema ma streseaza cu intrebari ori il inur ori ii dau una de ma tine minte, asa si cu animalele. Sau poate catelu era aproape adormit cand a muscat-o pe mama ta si nu si-a dat seama la timp ce face.

Cand sunt bolnavi,cainii tind sa se ascunda de oameni, se baga intr-un colt,sub pat, sub scaun si zac acolo.

Un control nu strica niciodata, deparazitarea se face la 3 luni parca. Daca are viermisori poate fi mai nelinistit.

| teo_7965 a răspuns:

Nu stiu, cred ca este intr-o stare nasoalabig grin