| Americanlife a întrebat:

Buna TPU stie cineva daca vede fazanul noaptea?

Răspuns Câştigător
| gabytzu707 a răspuns:

Aici spune asa:Fazanii pot avea anumite forme de canibalism, ei avand la coada o portiune pe care nu o simt. In caz de bataie intre ei, bataie care de obicei incepe de la femelele lor, acestia pot fi muscati de acea zona din coada. Ei nesimtind ciupitura, sangele va curge fara sa isi dea seama. Celelalte pasari din grupa cu care acel fazan convietuieste, la vederea sangelui, vor tabari pe el, mancandu-l practic de viu. Acest fenomen fiind si cauza montarii fazanilor dupa ecloziune, a acelor ochelari care le limiteaza vederea.Din momoent ce au vederea slaba, ei nu pot vedea noaptea. Funda?

| Americanlife explică (pentru gabytzu707):

Ok mersi dar cum se da funda? care e funda? asta cu declara raspunsu castigator?

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Fazanii sunt pasari diurne--- noaptea dorm in copaci. Ca urmare, nu au nevoie de vederea nocturna (sau alte adaptari la viata nocturna).

Răspuns utilizator avertizat
| gabytzu707 a răspuns:

Da.Acolo la declara raspunsul castigator.In dreptul raspunsului meu e o funda.Da click pe ea.