| Roxin_Alex_1989 a întrebat:

Buna TPU un peste de acvariu beta nu are nevoie de nimic? ex:pompa,filtru, incalzitor? ca asa am auzit. daca are nevoie e baiu daca nu-i pun incalzitor si filtru? funda si vot

Răspuns Câştigător
| 2487283ioo a răspuns:

Salut alex, betta splendens nu e un peste pretentios dar neceista cateva conditii. Baziul-acvariul sa aiba minim 12l oxigenare-ori un filtru micut ori o pompa de aer-cam 20-25lei.Pestele prefera o apa cu o temperatura 20-25 grade.Vara nu este o problema, dar iarna...un incalzitor de 25W-50 nu e asa scump... 15lei. Toate astea ca pestele sa fie sanatos si desigur frumos :). Pentru alte informatii si desigur colegi acvarisiti din zona ta schimburi de una alta si experienta incearca cu incredere www.acvarist.ro / forum. merita. Sper ca ti-am fost de ajutor.

2 răspunsuri:
| lulugabi a răspuns:

Buna,am si eu un betta si nu e pretentios deloc.Nua re filtru, pompa, incalzitor, ect.Trebuie decat sa ii speli acvariul cam la 2-3 zilebig grin