| Didi33D a întrebat:

Buna TPU va rog din suflet sa ma ajutati: catelului mie doar ce i-am facut vaccinul si e mic are o luna si doua saptamani dar problema e ca vomita intruna e ceva normal sau dati-mi un sfat va rog frumos e important pentru mine! appfunditacel imi bun sfat

Răspuns Câştigător
| LOwee02 a răspuns:

Daca i-ai facut vaccinul recent e posibil sa aiba o reactie la el. Du-te cu el din nou la veterinar si vezi ce iti zice. Oricum, ai grija ce ii dai sa manance mai ales acum cand este pui. Si catelul meu are perioade cand vomita, de cele mai multe ori mananca iarba inainte de asta cand il scot la plimbare. Observa-i reactiile in continuare, poate totusi e ceva trecator si nu ai de ce-ti face griji. Sper ca te-am ajutat!

9 răspunsuri:
| ParadiseCaroline a răspuns:

Nu este normal.Am avut un catelusi care se confrunta cu aceeasi problema.A vomat cateva zile iar apoi cand l-am dus la veterinar mi-a spus ca are paraziti intestinali.Din pacate cainele meu a murit. Fugi cu el la un veterinar BUN.Nu ai mentionat cu ce il hranesti. Daca l-ai trecut pe hrana solida nu e bine pentru ca este doar un pui. Daca ti la el hranestel cateva zile cu lapte si putina ciorbita in cazul in care esti sigura ca ai facut vaccinul bun.

| ParadiseCaroline a răspuns (pentru ParadiseCaroline):

Catelus

| Didi33D explică (pentru ParadiseCaroline):

Iti multumesc din suflet ca m-ai ajutat acum stiu eu ce masurisa iau

| ParadiseCaroline a răspuns (pentru Didi33D):

Nu ai pentru ce. Sper sa creasca mare si frumos.PS am un caniche de 7 ani pe care il iubesc enorm si stiu ce ar insemna daca ar pati ceva.Toate cele bune.

| Didi33D explică (pentru ParadiseCaroline):

Mersi

| Laaaaaaaaaw a răspuns:

Aww puppy dog eyes. Am avut si eu un bichon, tot asa i-am facut vaccin si statea suparat nu avea chef de joaca sad. Veterinarul mi-a spus sa nu ii dau lapte ca nu este bine pentru ca s-ar putea sa aiba paraziti intestinali. Du-te cu el din nou la veterinar si spune-i problemele, ca vomita si nu se simte bine, si poate iti da o pastiluta pentru paraziti intestinali.
Da-i orez fiert sau ceai de menta. Multa sanatatee puppy dog eyes! kiss

| Didi33D explică (pentru Laaaaaaaaaw):

Iti multumesc si tie dar problema e ca doctorul catelului meu veterinar a spus ca e normal ca cateva zile sa stea suparat si sa vomite oare eu ce sa fac sunt disperata chiar iubesc catelul asta si daca moare fac spume

| Laaaaaaaaaw a răspuns (pentru Didi33D):

Da. este normal puppy dog eyes. Incearca sa inlocuiesti apa cu ceai de menta. Si ai grija sa nu aiba paraziti intestinal. sad

| ParadiseCaroline a răspuns (pentru Didi33D):

Daca veterinarul a spus asta ar trebui sa te calmezi. Daca esti ingrijorata ar fi mai bine sa mergi la un alt veterinar doar ca sa fii sigura.