| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

vreau să îmi iau un animăluț de companie, dar mama nu mă lasă să iau hamsteri pentru ca fac mizerie, si nici papagal pentru că ar face prea multă gălăgie. Mă gândeam la sau un peştisor dar s-ar putea să mă plictisesc repede de el... aşa că am rămas pe varianta broscuței țestoase.
Se îngrijeşte greu? Si cam cât ar costa?

7 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Nu se ingrijesc greu dar trebuie sa ai apa statuta pentru ele si o temperatura moderata, adica sa nu varieze de la rece la cald instant.

| Dmonik a răspuns:

Nu se ingrijesc greu si, in ciuda aparentelor, broscutele sunt istete si haioase!
Intra aici:
http://www.testoase.go.ro/

Costa intre 50 si 100 de lei.

| PrintesaGumitaa a răspuns:

De ce nu o convingi sa iti ia un caine?

| Kenya a răspuns:

Nu prea sunt fascinanti. Cineva are o veverita si e deosebita, mizerie nu fac si nici -caca- mult, cate un bobulet pe zi si sunt super distractive.

| Anonimsiatat0 a răspuns:

Costa mai putin de 50 lei

| Agenta000 a răspuns:

In elesteul bunicului meu sunt zeci de broscute si sunt gratuite dar treaba e ca el sta departe de tine sigur. Nu e greu sa ai o broscuta testoasa dar unele sunt foarte repide, am avut si eu, am lasat-o in fata casei cateva minute, cat luam o gustare, si dupa abia am gasit-o tocmai in spatele casei! Trebuioe sa o hranesti de cateva ori pe zi, cu frunze, pesti, etc... ( mai ales pesti, ii adora ). Trebuie sa stea intr-un mediu umed dar si pe uscat. Sper ca te-am ajutat, mult noroc cu broscuta ta!

| Stanciu_Adelina_1992 a răspuns:

Eu am avut una dar m-am plictisit, tot ce facea era sa stea pe piatra si sa manance. De ingrijit trebuie sai schimbi apa si de dat de mancare. Acum am un caine si o pisica.