| urlet45 a întrebat:

Buna TPU vreau sa stiu cum se fac bratarile handmade? Si cum mai pot sa fac in cursul anului.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bratarile hand-made (fara " din") sunt bratarile facute de mana omului!

se traduce asa:
- hand = inseamna "mana"
- made = insemna "facut" sau "executat".

Daca nu cunsoti termenul in engleza, foloseste expresia din limba romana: lucru facut de mana!
Asemenea lucuri facute de mana, implica anumite munci de: crosetat, brodat, cusut, lipit, desenat, vopsit samd.

| zxcv1234 a răspuns:

Salut, eu fac bratari hand-made de foarte mult timp si cred ca un tutorial bun pentru incepatori ar fi canalul de Youtube : AidaCrafts.
Un link pentru ajutor : https://www.youtube.com/watch?v=-R9WHgvo4KU
Sper ca am fost de ajutor!;)

| urlet45 explică (pentru zxcv1234):

Merzi Danut esti foarte interesant ce intrebare am pus mersi mult apreciez

| Hu123uh a răspuns:

Bratarile se fac destul de usor, ai nevoie de o circumferinta standard a incheieturii in caz ca vrei sa le vinzi. Margele, ata si alte accesorii le poti cumpara de pe internet, tutoriale sunt foarte multr pe YT