| Sorranasuditu a întrebat:

Bună tuturor! Am un papagal, peruș. Stă mereu zgribulit, tremura, mănâncă și bea apă în continuu. Nu mai știu ce sa ii mai fac. Aceasta chestie a început din seara aceasta. Scaunul este moale, dar mănâncă mult, bea apă multă și nu este la fel de vesel ca întotdeauna. Vă rog să mă ajutați cât mai repede. Îl iubesc foarte, foarte mult! Apropo: Am auzit ca dacă pun bucățele de mere în apă, se vindecă. E adevărat? Dau fundița!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este cald acolo unde il tii?

| DaCumSaNu a răspuns:

Nu mai lua in considerare tot ce auzi. Doar du-l la veterinar, papagalul este o pasare sensibila, nu trebuie neglijat sau ingrijit fara a stii exact ce are si pare ciudat faptul ca tremura.

| Oprea_Adriann_1995 a răspuns:

Sunt foarte putine sanse sa fie bolnav. Exista totusi niste pastilute pentru diaree, le poti achizitiona de la farmacie, si nu in ultimul rand cumparai pereche, cel mai probabil se simte singur si neiubit de nimeni sau parasit (Un prieten a trecut prin ceva asemanator). Sper sa isi revina micutul.
Pa pa! happy