| JokErULl a întrebat:

Daca ati putea ma ajuta as fi recunoscator. Cum as putea face o inventie ceva care sa racoresc camerastraight face Am o camera de 5 pe 5 si inaltime 2m. Cum as putea so racesc? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Matt24 a răspuns:

Geamuri acoperite, daca lasi lumina sa intre, intra si caldura, la fel si usa. Poate 2 ventilatoare?

6 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Ca sa nu te mai complici cu inventii si altele, i-ati un aparat de aer conditionat. Gasesti la 1000 de lei foarte bune. Daca nu ai banii acum, il poti lua si in rate iar pana decembrie le-ai si terminat.

| JokErULl explică (pentru Andruşcă):

Am aparat conditionat dar este in dormitor la parintisad

| JokErULl explică (pentru Andruşcă):

Am aparat dar este in dormitor la parintisad

| dannyel86 a răspuns:

Exista o solutie, dar pe termen scurt: recipientul cu pulverizator (cel folosit la solutii pentru geamuri) pe care il umpli cu apa si stropesti prin camera, de sus in jos, astfel incat parchetul / covorul / alte obiecte sa nu se umezeasca. E ca o ploaie scurta de vara si locul devine racoros.

| JokErULl explică:

Mai astept raspunsuri... Va rog ajurati-ma

| JustLiv a răspuns:

Pune in doua locuri un vas cu gheata. Daca ai jaluzele, trage-le.