| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor. va rog cine are catei yorkshire terrier sa-mi spuna cum sunt ei, cum se comporta, daca strica tot prin casa, si cat trebuie sa cheltui bani pe luna pentru ei? va rog din tot sufletelul este visul meu sa am un catel de asta

Răspuns Câştigător
| Alandala16616923946 a răspuns:

Nu e genul de câine care să strice tot prin casă, acuma depinde, poate începe sa-ţi roadă covorul, hainele, dulapul atunci când îi ies dinţii, în rest e foarte jucăus, doar că face urat (ca mai toţi câinii dealtfel) atunci când e lăsat singur, dar îi trece big grin Al meu are deja 7 ani, e bătrânel deja, când era mic i-am dat o groază de jucării pe care le-a ros cănd i-au ieşit dinţii. Referitor la cheltuială, depinde, la început îl duceam la tot felul de vaccinări, la coafor destul de des şi cheltuiam cu el aproximativ 100 lei pe lună, asta era acum vreo 2-3 ani, mai nou obişnuiesc să-l tund eu acasă, nu mai am grijă de el aşa cum am avut la început. De mâncat, mânancă orice (cel puţin al meu, în afară de oase de pui, vomită de la ele şi nu ştie nimeni de ce, nici măcar veterinarul n-a ştiut să-mi zică exact, doar să nu îi mai dau).