| Vlad162 a întrebat:

Buna tuturor, vin si eu cu o intrebare scurta.
Am un motan de apartament, si urmeaza sa plec intr-o calatorie de 4 zile in afara tarii si trebuie sa ma gandesc la cateva variante pentru el in timpul acesta.
Credeti ca ar fi mai ok sa chem un pet sitter de 2 ori in perioada aceasta si sa il las acasa in mediul lui care ii e familiar(desi ar fi singur in restul timpului cat nu vine pet sitter-ul in decursul acelor 4 zile), sau sa il duc la parintii mei acasa pe toata perioada calatoriei mele, unde ar avea mai multa companie dar ar fi intr-un mediu complet nou? Din cate stiu pisicile sunt mai teritoriale si unele sunt afectate de schimbarile de mediu.
Cum ar fi mai bine pentru el? Multumesc si dau funda

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da cheile unei rude sau vecin de incredere, sa hraneasca pisoiul si sa-i schimbe ladita de nisip.

| Violleta2022 a răspuns:

Ori du motanul la parintii tai.

| gabicoo a răspuns:

Îl duci la părinții tăi. E mai sigur și ieftin - adică gratis.

| ioana748 a răspuns:

Bine,ar mai fi fost varianta sa stea unul din parinti la tine pana te întorci.
Daca nu, subscriu la ce a spus Gabicoo.

| Yurisa a răspuns:

Dacă părinții tăi nu pot veni la tine să aibă grijă, atunci ar fi mai bine să îl duci tu la ei. Chiar daca e un mediu nou, câteva zile nu va păți nimic. Pisicile sunt descurcărețe

| Korkodeln a răspuns:

Cel mai bine este sa-i lasi ce are nevoie in apartament (boabe, litiera curata) si sa rogi parintii sa treaca sa stea cu el o ora - doua zilnic si sa mai schimbe nisipul, sa-i mai dea un snack pasta la plic (nu lasa mancare umeda pe timp lung, atrage gandaci).
Este solutia ideala cu stres minim si pentru pisica si pentru tine.

| Denisa83973q a răspuns:

Cel mai bine ar fi să îl duci la părinții tăi happy