| Angel977 a întrebat:

Vreau sa cumpar un obiectiv Revuenon 50mm pentru a il folosi pe un dslr Nikon d3000.Ma intereseaza numai pentru fotografii de portret.Il pot folosi cu un adaptor fara lentila sau e obligatoriu cu adaptor cu lentila? Il pot folosi pentru a fotografia la distante mici?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Din experiență îți spun că e nevoie de unul cu lentilă, altfel nu vei putea face poze decât gen „macro" - de foarte aproape. Sau neclare.