| lorykiss9710 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un catel.Ori Bichon Maltez ori Terrier Yorkie.Imi puteti da si mie un site unde sunt anunturi din Bucuresti, la un pret acceptabil si sa fie mai recent? Va roooog! Si daca nu va suparati, puteti sa-mi dati cateva detalii si despre ingrijirea lor? Merci mult big grinkiss

Răspuns Câştigător
| Cuky1000 a răspuns:

Eu am yorkshire terrier.E fetita si o cheama Sarah.Nu sunt din Bucuresti, dar pot sa iti spun ca unul costa 250-300 euro.Eu am dat 250.Aceasta rasa iti pot spune ca necesita multa ingrijire.Trebuie sa il perii de 1-2 ori pe zi,dar ai grija,cand il perii trebuie sa stea pe o masuta, ca sa nu fuga, insa nu trebuie alintat, caci va crede ca e o joaca, la fel ca si la baie.Ai grija ca atunci cand trebuie sa faca baie, nu au voie sa le intre apa in urechi, risca sa faca otita.In legatura cu temperamentul, sunt niste caini foarte istesti si jucausi, dar trebuie sa fie dresati de mici, deoarece pot deveni mici diavoli.Cu mancarea, trebuie hraniti cu Royal Canin sau Hills.Sampoane:poti folosi produse de la Vellus sau samponul Herry rosu.Fi atenta ca nu are voie sa fie spalat pana nu termina schema de vaccinare.In rest, daca vrei sa ma mai intrebi ceva, pot sa te ajut.Bafta si scuza-ma ca am scris un roman! Apropo, bunica mea are Bichon Maltese.

| lorykiss9710 explică (pentru Cuky1000):

Cum adica pot deveni mici diavoli? Sun periculosi?rolling on the floor..nu pe bune...si nu-i nimic..si mie imi place sa scriu"romane" asa cum le zici tuwinking

1 răspuns: