| emy1979 a întrebat:

am o catelusa labrador in varsta de 2 ani, de trei - patru luni refuza sa intre in cusca, in schimb mananca aproare de cusca este foarte jucausa, o tinem legata doar daca avem musafiri si daca e vreme urata sa nu aduca multa mizerie pe terasa, nu ne putem explica ce a patit. Am pus presul preferat in cusca, il scoate afara si doarme in fata custi, daca pun mancare in cusca o trage cu labele apoi tot afara ramane, am spalat cusca, am mutat locul custi, nu mai stim ce sa facem, are cineva idei?

3 răspunsuri:
| francut a răspuns:

Mai incape in cusca?
Poate ceva a speriat-o acolo. Sunt multe motive.

| Nelly07 a răspuns:

Depinde si ce fel de cusca e. Poate o jeneaza ceva, poate e prea intuneric inauntru, sau poate ii este frica de ceva. Ar mai fi o varianta: poate se simte prea singura acolo. Poate nu ii place sa fie inchisa. Te-as sfatui sa ii construiesti un acoperis (adica tot un fel de cusca, dar fara pereti)
Sper ca iti este de folos! happy

| RobertFlorin1 a răspuns:

Poate cainele e speriat de ceva din interiorul custii, sau poate pur si simplu nu mai incape in ea.Sau,foarte posibil, sa nu vrea sa mai stea in ea.Am si eu un caine, amstaff, patesc la fel, orice ii pun in cusca, trage afara.De dormit, doarme pe cusca, sper ca te-am ajutat!