| mariakk a întrebat:

Buna ziua, am si eu 2 papagali, un mascul si o femela (au si cuib). Intrebarea mea este, daca ei fac oua, trebuie sa fac ceva? Sau las asa si nu fac nimic? Adica trebuie sa le pun undeva la caldura sau sa le las pur si simplu? Papagalii au mai facut oua, dar nu au iesit nici o data pui, si ei le au tot spart si mancat, ce ar trebui sa fac?

1 răspuns:
| CorneliusC9095 a răspuns:

Când face oua, separa femela de mascul punand-o astfel în altă colivie, și urmareste-o daca cloceste ouale. Dacă nu clocește atunci asta e, nu ai ce-i face. Dar încearcă propunerea mea ca poate poate iese pui. happy