Întrebare recomandată | Bucur_Andreea_1988 a întrebat:

Buna ziua as avea nevoie si eu de ajutor,veau sa fac o lesa rezistenta si cand zic rezistenta ma refer sa pot tine cai cu ea doar ca nu stiu din ce fel de sfoara si cum incep, daca aveti vreo idee sau vreun video as aprecia

3 răspunsuri:
| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Pentru cai sunt recomandate materialele precum se folosesc hamurile, daca nu ma insel cred ca sunt din piele de animale sau materiale sintetice

| Bucur_Andreea_1988 explică (pentru Florin_Chiba_1988):

Multu,am reusit da au papat-o soricei pana la urma si sa si pierdut in cele din urma prin grajd, am folosit sfoara de la zaluzele, plastificata si am immpletit in 6 si a mers chiar tinea numai ca nu era foarte groasa si era dificil fara mmanusi.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns (pentru Bucur_Andreea_1988):

Mă bucur că ai găst rezolvare! Numa' bine!