| biutza_3283 a întrebat:

Cine cunoaste site-uri cu scheme pentru confectionat margele, din margele nisip cu aparatul BEADING LOOM. si scheme gratuite pentru goblenuri.
Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| damav a răspuns:

Ma bucur ca am gasit pe cineva cu acest hobby.Si eu confectionez bijuterii.Incearca pe RUBY'S, eu acolo am gasit si chiar ma gandesc si-ti mai spun.Eu am facut multe modele din minte dupa ce am vazut acolo cateva tehnici.Succes

| damav a răspuns:

Aaa, mi-am amintit, pe www.margele.net gasesti carti iar pe google da tehnici de margelit si gasesti

| damav a răspuns:

Am gasit http://www.rubysbeadwork.com/ ai aici tot felul de scheme si de aici mai faci si improvizatii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe www.smart-bijou.com si vei gasi un curs integral de confectionare.