| dianam a întrebat:

De ieri perusul meu doarme tot timpul, sta zgribulit si tremura, tine un piciorus in sus si nu poate sa prinda bine bara cu el (reuseste sa se sprijine pe acesta dar nu prea are echilibru).

Ce pot sa fac? Va rog ajutati-ma!

12 răspunsuri:
| B3Bytza a răspuns:

Te sfatuiesc sa il duci cat mai repede la o clinica veterinara deoarece s-ar putea sa fie bolnav si s-ar putea sa aiba piciorul rupt sau inflamat.Vezi daca il are mai umflat decat celalalt si inrosit. Misca putin piciorul si vezi daca este dislocat. Du-l cat mai repede la veterinar.

| cristina93 a răspuns:

Si la mine mai sta asa cate o data, cand e suparat, cred, dupa vreo 2 zile isi revine.
Dar poate alta este cauza, mai bine ar fi sa il duci la veterinarhee hee nu prea cred ca are ce sa ii faca pentru ca e micut, dar...nu strica sa mergi

| Chocolate a răspuns:

E bolnav

| dyav0litza a răspuns:

Du-l rapid la veterinar..Asa a patit si perusul unchiului meu, la dus la veterinar si i-a dat niste picaturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-l rapid la urgente veterinare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate are pui!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-l ciulama pina nu moare si-ti iei altul rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ancutza!
Daca il are mai umflat decat celelalte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna diana
sa stii ca si perusul meu are acceasi problema. nu stiu ce sa iti spun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu esti di casa

| missME a răspuns:

Stii... nu prea poti sa faci nimic. Asa am patit si eu cu perusul meu si in 3 zile a murit, recunosc ca a fost vina mea ca nu l-am dus la veterinar, asa ca nu face si tu aceeasi greseala. du-l la un medic veterinar sau macar la o farmacie veterinara, fa ceva pentru viata lui, ca e prea trist sa-l vezi cum se stinge incet incetcrying

| elutzyka a răspuns:

Du-l la veterinar repede