| HopeNala a întrebat:

Bună ziua!
Pisica mea nu mănâncă de 2 zile. Ați mai pățit? Știe cineva ce ar putea să aibă?

3 răspunsuri:
| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Atunci când animalele nu mănâncă este primul semn de boala. Acest simptom de a nu manca se întâlnește mai la toate bolile, asadar este necesar o vizita la veterinar pentru a afla cauza. Uite în acest articol câteva sugestii de afecțiuni și ce poți face: https://www.veterinarladomiciliu.ro/pisica-nu-mananca-ce-sa-fac/

| ___Pqfq a răspuns:

Repede la veterinar. Poate avea babesioză.

| dianad2 a răspuns:

Bună! Mergi urgent cu ea la doctor dacă este și apatica și sta într-un colt nu prea ii arde de nimic, clar are ceva.