| CuriozitatiStranii a întrebat:

Știu că va părea o glumă proastă, dar nu este. Vreau să aflu răspunsul, chiar mă macină întrebarea: puricii au buric? Cum sunt hrăniți înainte de maturitate?
Mulțumesc!

9 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu au, se hranesc imediat cum ies din oua, doar mamiferele au buric

| sierra1 a răspuns:

"Cum sunt hrăniți înainte de maturitate"

de fapt mamele lor îi țin pe ganunchi si îi hranesc cu lingurița (e adevărat sunt niște lingurițe mai mici)

| BBJHHRUGs a răspuns (pentru sierra1):

Probabil masculii ii tine bebelusului purice biberonul cu suzeta la gura. (e adevarat un biberon mai mic) happy

| sierra1 a răspuns (pentru BBJHHRUGs):

Mai corect: mascuLUL ii tine bebelusului...

| BBJHHRUGs a răspuns (pentru sierra1):

Ha ha ha! OMG! Sierra1 ai un umor al naibii de extravagant. Bravo! Tine-o tot asa! Useri ca tine sa tot fie.

| sierra1 a răspuns (pentru BBJHHRUGs):

Să fii iubit

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

"Cum sunt hrăniți înainte de maturitate" cu sange de roman.

Răspuns utilizator avertizat
| F3d0x a răspuns:

Puricii nu sunt mamifere, ci insecte, de aceea nu au buric si nu se hranesc cu lapte de la femelele lor.
Acestia, dupa ce au iesit din oua, se hranesc cu fecalele puricilor adulti.
Cam scarbos dar asta-i adevarul.