| R1deR a întrebat:

Buna Ziua TPU!
Am si eu 2 papagali( perusi) de aproximativ 3 ani mascului si respectiv 2 ani femela care au facut o serie de oua acum 1 an din care a iesit un singur pui care a murit dupa 5-6 zile.Recent, femela a facut o noua serie de pui din care deocamdata a iesit un singur pui care din pacate a murit la 2 zile de la iesirea din ou.
Si acum urmeaza o serie de intrebari, la care rog sa imi raspunda doar persoanele care au avut pui de perusi pe care i-au hranit ei:
-Daca femela nu il hraneste de la cate zile este indicat sa il hranesc?
-La ce interval de timp trebuie administrata hrana?

1 răspuns:
| theodorafemme2001 a răspuns:

Masculul este cel mai probabil ca-i omoara cand sunt micic, deci trebuie despartiti!