| Isabelee a întrebat:

Bunaaaa! Am nevoie de ajutorul vostru.
As vrea sa incep prin a explica de ce am ales aceasta categorie : pentru ca as putea spune ca prin sfaturile pe care mi le dati ajuta la propriu-zisul hobbbbi pe care il am.
As vrea sa va intreb cum as putea slabi repede, eficient si fara sport. Mi-ar placea sa pot alerga de dimineata sau sa merg la sala, dar nu am timp. Mi-ar placea sa pot merge la sala dar chiar nu am timp. stiu ca mi-ar ajuta sanatatea dar asta e.
Am pus destul de mult pe mine si din ce in ce mai multe persoane imi spun ca m-am ingrasat. Deci cum as putea slabi cat mai repede cu putinta si fara sport + un stil de viata mai "sanatos"?
Multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| mihaelaavirvarei a răspuns:

Nu trebuie sa incepi sa iei pastile de slabit pentru ca dupa ce vei slabi, o data ce vei inceta sa le mai iei, vei incepe sa te ingrasi la loc. Mai bine incearca sa mananci mai echilibrat, adica nu manca dupa ora 7, bea multe lichide (dar nu sucuri), si fa abdomene sau incearca sa cauti exercitii pe care le poti face acasa. Succes. Funda?

7 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Pai in primul rand ar trebui sa te mai temperezi un pic si sa nu te grabesti Sti ce se spune graba strica treaba dar mai ales cu graba nu vei reusi nimic decat sa ti agravezi sanatatea! Acum scuza ma ca ti zic dar daca cunostiintele tale iti spuneau sa te arunci intr o piscina fara apa tu te aruncai doar pentru asa credeai tu ca ar avea dreptate? inca ceva Oare sigur ai pus prea mult pe tine? si inca ceva, cum ai reusit? Sunt curios cum arata o zi din viata ta? adica ce faci de dimineata toata seara.dar mai ales nu cat ci ce mananci!~? Fast fooduri? Pizza? Acasa Trei feluri de mancare? la o singura masa?

| Isabelee explică (pentru VadTot):

NO. laughing) uite. NU sunt o tipa de 1, 50 si 60 de kg. Am in jur de 1, 75 si 55 kg, dar pentru mine conteaza felul in care arat. si stiu ca pare absurd ca poate unii spun ca sunt slabaa, dar chiar s-a depus grasimea. si nu e vorba de cei din jur, pentru ca eu nu contez pe ceilalti. ala a fost un bonus. si ceea ce conteaza e cum ma simt eu bine in piele mea, nu ce cred altii. si nu mananc fast food decat ocazional, cu atat mai mult pizza si alte bazaconii. si mananc un singur fel la masa si mananc de 2 ori pe zi.
Era pur si simplu o intrebare a caror raspunsuri sa-mi satisfaca complet viziunea despre felul in care arat. dar ma rog. fiecare intelege cum vrea. happy

| VadTot a răspuns (pentru Isabelee):

Cred ca ai nevoie de un psiholog crede ma! Eu te consider deja foarte slaba! De fapt rahitica! Daca ai 1 75 si 55kilograme ori ai pus intrebarea la misto!@

| Elvina a răspuns:

Mergi la un nutritionist si te va ajuta mult. Bafta!

| IndiferentXD a răspuns:

Nu exista nu am timp, exista nu vrei, cred ca esti lenesa!
Este imposibil sa nu ai 45 - 60 de minute libere intr'o zi!
Iti lipseste vointa!

| ziggs a răspuns:

Pai tine un regim sau poate du-te la medicul de familie si vorbeste cu el si poate iti va da niste medicamente de slabit. sper ca te-am ajutatwinking

| cris150 a răspuns:

La 1.75 si 55 kg, nu cred ca ai nevoie sa slabesti. E posibil sa ai celulita, dar asta e din cauza lipsei de sport. Ceea ce ai vrea tu ar fi sa-ti evidentiezi muschii, ceea ce poti face simplu mergand la aerobic de 2 ori pe saptamana (poti merge si in weekend). Daca continui sa tii dieta fara sport, n-o sa faci decat sa-ti scazi masa musculara, iti va scadea rata metabolica si o sa ajungi sa pui grasime pe tine in final, iar muschii nemaifiind definiti, o sa ai un aspect urat in final. Asa ca ar fi bine sa incerci sa faci sport, macar de 2 ori pe saptamana.