| Alinutza2003 a întrebat:

Cainele meu a inceput sa manance oua!
Cum sa-l dezvat?

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Usor. ia un ou si ofera-i-l. daca vrea sa il ia, da-i peste bot alaturi de comanda "nu". repeta pana nu mai vrea oul. pe urma ia un ou si leaga-l cu ceva subtire gen un fir. stai departe de ou. cand se duce cainele la ou trage sfoara si da-i comanda "nu". prin consecventa si repetare se va dezobisnui.

| ignore a răspuns:

Cand il vezi ca se duce la ele. Cearta-l.

| Prezidentul a răspuns:

Nu-i mai da voie sa manance oua, leaga-l, pune-i botnita. Rasplateste-l cand mananca doar ce ii dai tu. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fierbe un ou si da-i fierbinte. daca e lacom si il ia in gura sa fuga cu el e ok.Nu se va mai atinge de oua.Dar daca e simandicos si baga la creier ca oul e fierbinte si nu il ia, poti sa-l legi ca nu se mai dezvata.