| Andre a întrebat:

Caini lasa chiar asa de mult par cum crede lumea? rasa yorkshire terrier

Răspuns Câştigător
| CristinaCristi a răspuns:

Caini carora nu le cade parul :* Yorkshire Terrier
* Silky Terrier
* Shih Tzu
* Bichon Maltez
* Poodle
* Basenji
intra pe: http://www.adoptiicaini.ro/rase-de-caini-carora-nu-le-cade-parul/
sper ca ti-am fost de ajutor
fundita te logggggggggggggggggggggg muuuuuuuuuuuuuuutt

4 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Da, lasă mult păr, dar întradevăr depinde şi de rasă. Depinde şi unde stai dacă e la bloc, eu niciodată nu mi-aş lua un câine la bloc, miroase urât în casă de la el.

| Furculingură a răspuns:

Nu! Caini lasa par (mult\putin) in functie de rasa. Dar in general toti caini de rasa sau nu naparlesc mai mult in lunile mai, iunie si jumatate din iulie!
Sper ca ti-am fost d ajutor! happy : )

| EUSIATIT a răspuns:

Lasa dar daca iubesti nu e pb [de prefetat sa se abtina cei ce nu iubesc animalele] in special ciini

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un ciobanesc german pe care il tin la casa, dar eu acum stau la bloc(am doua locuinte). Cand cainele a facut insolatie l-am lasat in casa, nu afara in cusca unde statea de obicei si cand veneam la casa sa-l vedem nu gaseam nici un fir de par, asa ca al meu caine nu lasa mult par, cat despre celelalte rase nu stiu deoarece poate caderea parului este influentata si de rasa animalului. Sper ca te-am ajutat!winking