| NicollNikkyKv a întrebat:

Cainii se pot indragostii, nu-i asa?(ma refer de alt caine thinking )
Care este rasa de caini care va place cel mai mult? De ce?
Dar la pisici?

7 răspunsuri:
| thealchemist a răspuns:

Nu cred, animalele nu au sentimente, oricit ar incerca oamenii sa le umanizeze.
iar cu privire la rase as alege labradorul si siameza.

| neutrino a răspuns:

Din pacate iti voi da un raspus pe care, te rog sa incerci sa-l intelegi: se pare ca nu ai avut ocazia sa "traiesti" pe viu, sa te bucuri de atasamentul pe care ti-l poate darui, neconditionat, un "amarat" de caine. Este ceva de "nescris, ceva ireal", dar...adevarat. Un caine nu-si doreste decat sa-l lasi sa te "iubeasca", asa cum stie el, si poate ca noi nu stim sau nu suntem capabili.

| Zoey112 a răspuns:

1. ciobanesc (am eu) pentru ca e mare si pufos

2. nu stiu rase de pisici

| RsKd a răspuns:

Cea mai frumoasa rasa de caini mi se pare bichon maltez deoarece sunt mici si jucausi cu o energie extraordinara.

| AAALEXAAANDRUUUUU a răspuns:

Rasa de caine care imi place mai mult este ciobanescul german sau mai bine spus cainele-lup pentru ca este un caine jucaus cu cei apropiati lui, apara stapanul in caz de necaz si totodata impune respect

| AAALEXAAANDRUUUUU a răspuns (pentru AAALEXAAANDRUUUUU):

Si referitor la pisica ar fi cea siameza happy

| AAALEXAAANDRUUUUU a răspuns (pentru AAALEXAAANDRUUUUU):

Si da orice fiinta dupa acest pamant are nevoie de iubire nu?