| KINGPDA a întrebat:

Calitatea video la care este mai bun la NIKON P510 sau Nicon D3100, ca parca la P510 este, eu le-a, studiat doar in magazin, vreau pareri multe?!

Răspuns Câştigător
| pagetoc a răspuns:

Sincer, daca ar fi sa aleg strict intre astea doua as merge pe D3100 cu un obiectiv fix, mic, sau cu cel de chit
Daca as fi in locul tau as alege alta camera si anume aceasta: http://bit.ly/17ivFPB
E o camera de generatie noua ce iti ofera o sumedenie de functii, iar pozele ies exceptional. Un review gasesti aici:
http://www.claudiupojar.com/reviews/nikon-coolpix-p330/
Tu decizi. Alegerea iti apartine. :)
Bafta!

3 răspunsuri:
| pagetoc a răspuns:

Teoretic ar fi la P510, are mai multe fps, insa senzorul este mai mic fata de 3100. Foarte discutabil...

| KINGPDA explică (pentru pagetoc):

Multumesc, care crezi ca ar trebui sa il cumpar D 3100 sau P 510, le stiu performantele la ambele, de ex P510 are mai multe chesti GPS ZOMM DE 42, si multe altele cum ar fi 3D etc. Pe cand D 3100 nu are nimic doar o calitate mai buna a pozelor, deci e calitate vs mai multe chesti mi-e greu sa ma hotarasc

| Andreea256 a răspuns:

Nikon D3100 mi se pare mai bunhappy