| ladypink1 a întrebat:

Cam cat costa un papagal? As vrea sa imi cumpar unul si poate ma ajutati voi! multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| deutza00 a răspuns:

Eu am dat pe un papagal din asta 30 ron acum 3 ani.
oricum in medie un papagal costa intre 10 ron si N ron. oricum depinde de care vrei...

imi dai funda?

21 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

In jur de 30 leiwinking
Eu anul trecut am dat 20 lei big grinPoate s-a mai scumpit intre timpbig grin

| AddaXD a răspuns:

Nu stiu. cauta pe nett (cam cat e pe nett e si la magazin) sau mergi pana la magazin si intreaba big grin

| CoryCorina a răspuns:

De exemplu de la carefour este un milion si ceva

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Cand trimiti invitatii prietenilor trebuie ca ei sa le accepte. Daca nu le-au acceptat nu vor fi vecini cu tine. happy

Pa, pa.

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Imi cer scuze pentru raspunsul de mai jos, era sora mea mai micastraight face.
Referitor la intrebare, daca te referi la un micul andersen costa 500 ron, iar marele andersen 1000 ron. (papagali adevarati)
Iar daca te referi la perusi sunt in jur de 40 de lei.

Pa, pa.

| christina1370 a răspuns:

Depinde de papagal. Perusii, cei mai cunoscuti si pe care ii gasesti peste tot poti sa ii cumperi la 30-60 lei bucata in functie de locul de unde ii cumperi, varsta, daca e ondulat sau standard etc.
o nimfa costa in jur de 80-110 lei
un agapornis cam la fel.
un micul alexandru 200-600 lei- in functie de culoare
si de aici preturile sunt piperate.
un marele alexandru e cam 1000 de lei- daca ai noroc sa il gasesti ieftin dar poate ajunge si la 1500-2000.
un ara sau un african grey- 1000-1400 euro depinde, la fel de varsta si de altele

bafta

http://www.starszone.eu/membrii.php?id=6182
xoxo

| Ganduri albe a răspuns:

In jur de 50 de lei... Funda?

| BackAgainToTPU a răspuns:

Acum 7 ani am luat cu 25 de la un pet-shop cu de toate. Acum e in colivie si imi cere de mancare laughing. Il inchid seara ca imi roade din tapet rolling on the floor. Acum este 45 de lei dar cu TVA-ul asta cred ca sa scumpit deja...

| Aℓida a răspuns:

Eu zic sa nu-ti cumperi 1... daca vrei mai multe detalii lasa-mi mesaj... te previn e tristsadsadsad

| Sixx a răspuns:

Pai depinde ce rasa de papagal vrei si de unde vrei sa il cumperi

| vLd a răspuns:

Incearca aici vei gasi adoptii de papagali in toata tara;) : http://www.starszone.eu/membrii.php?id=6470 --Respect-- :D

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Phai eu mi-am laut o femela de perus acum 4 ani si am dat pe ea 60 sau 70 ron cu tot cu colivie. dar ce fel de papagal vrei? papagalii nimfa de exemplu sunt muult mai mari si mai costisitori ca perusii, iar colivia lor e de asemenea mai mare si costa mai mult, in jur de un milion si ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai papagalita mea pe care am luat-o acum 4 ani a costat 60 de ron cu tot cu colivie. dar depinde ce fel de papagal vrei sa iti iei.papgalul nimfa de ex, este mult mai mare ca perusul, si mai costisitor iar colivia lui este de asemenea mai mare. un papagal mai mare te poate duce la 100 ron si ceva. cel mai bun e un perus, depinde de preferintele tale, oricum nu e f scump zic euwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat costa un papagal?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nusti ca si eu vreau sa-mi cumpar 2 papagali fiindca daca cumpar unu moare de singuratate

| ~p!$iii~ a răspuns:

Te referi la un perus? In jur de 35-40 leihappy

| Shalalala123 a răspuns:

Eu chiar azi mi-am cumparat 3 papagali:X I-am luat cu 50 de RON dintr`un magazin.sunt superbi:X

| passioNsToP a răspuns:

Eu am dat 17 lei pe un perus de la un magazin si 23 lei pe alt perus de la alt magazin.Deci un perus e intre 10lei si 30 lei. Dar am vazut si papagal mare, vorbitor 100 lei.

| alexutya a răspuns:

Huh depinde de papagal... daca e sub 21 ani nu costa mult... daca e peste 21 de ani nu costa nici el mult dar e mai scumpa mentenanta

| Steam112 a răspuns:

Vand eu papagal perus +colivie nou si papagal tanar si culori viu colorate> daca te intereseaza lasa un comentariu

| Ciovica_Lucian_1970 a răspuns:

Card de 16mp