| GeOrGiAnA_7466 a întrebat:

Cam cat m-ar costa un pestisor auriu cu tot cu un acvariu micut?

Răspuns Câştigător
| tomas_1123 a răspuns:

Deci depinde ce peste un carassius aurius cam ca acesta http://www.google.ro/......tp?/imgres r:13, s:0

+ un bol te-ar ajunge la 25-30 lei
Pestele nu e pretentios dar daca il tii cu mai multi (mai mici ca iei) incepe sa-i manance coada apoi tot si iti face multe mizerie in acvariu, adica ridica nisipu cu coada lui, denumirea pestelui mai fiind si Voalul miresei

Sper ca ti-am fost de ajutor
Funda?:D

4 răspunsuri:
| YrINaismissingtheoldTPU a răspuns:

Maxim 45 ron:*

| tomas_1123 a răspuns:

Auriu? sunt mai multe specii de pesti aurii, dar cu tot cu un bol si un peste carassius aurius ca cel de aici http://www.google.ro/......tp?/imgres r:13, s:0
+ un bol cam 30 lei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un caras are nevoie de minim 50L si de o filtrare ca atare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am gasit la Zoomania pesti Betta Splendens, toate culorile, inclusiv auriu, la 15 lei, iar un bol patrat era 48 de lei (in fine, era unul si de 24, dar na...),+ ce se mai cumpara, mancare, accesori... 60, 70 de lei tot dai.